Tasarla Web İnternet Hizmetleri - Hizmet-detay
Dinamik Yazılım

Dinamik Yazılım

 

Web siteleri belirlenen hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre tasarlanır. İnternet kullanıcıları genel olarak aradıkları konuları arama motorları üzerinden ararlar. Bu sebeple web sitelerinin arama motorlarına uyumlu bir şekilde tasarlanması en önemli önceliktir. Fakat sadece arama motorlarına uyumlu bir web tasarımı ayırt edilmenizi sağlamaz. Rekabetin son derece yoğun bir şekilde yaşandığı internet dünyasında ön sıralarda yer alabilmek için web sitelerinin tasarım kalitesi ve kolay kullanılabilirliği rakiplerinize göre bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Dinamik Yazılım Nedir?

Dinamik Yazılım, farklı içerik ile sunulması istenen kısımlar bir veritabanında tutulur ve sayfa çağrıldığında bubilgiler veritabanından alınarak HTML kodları içinde sunulur. Sonuç olarak sayfayı çağıran bilgisayara giden bilgi statik bir web sitesindeki ile aynıdır, ama istek anında olușturulmuștur. Gösterilecek sayfaların genel bir yapısı olduğunu ve içeriklerinin değișken olduğunu düșünelim. Bu durumda genel tasarım (örneğin bașlık kısmı, logo vb.) tek bașına veritabanında ya da dinamik içeriği olușturacak scriptin (örneğin PHP, ASP, JSP kodu) içinde bulunur, ancak içeriğin (örneğin metinin) geleceği yerde scriptte bir değișken vardır. Bu değișken her sayfa için karșılık gelen metin veritabanından okunarak değiștirilmesi için kullanılır.

Neden Dinamik Web Sitesi  / Sayfası?

Özellikle içeriği sık değișen, ya da geniș bir içeriğe sahip sitelerde bir değișiklik yapılmak istendiğinde sadece veritabanındaki ilgili verinin değiștirilmesi sayfanın değișmesi için yeterlidir. Bu sayede kolay ve hızlı bir șekilde güncellenebilir ve geliștirilebilir. Benzer șekilde, sitenin genel görünümü ile ilgili bir değișiklik yapılacaksa bu sadece sayfa yapısı üzerinde bir kez yapılır. Yani değișikliği bir kere yapmak, sınırsız sayıda sayfanın bu değișiklikten etkilenmesini sağlar.

Dinamik Yazılım Avantajları Hızlı ve Kolay Güncelleme

Veritabanına ulașmak için bir panel sağlanırsa, web yapımcıya bağımlı olmadan site güncelleyebilme

Sadece yetkili kullanıcıların erișebileceği bir yönetim paneli üzerinden tamamıyla web tabanlı çalıșan bir sistem.

Sitenizin tasarımına göre, yeni ürün, ürün grubu, haber, bülten, referans v.b. gibi içerikler eklemek mümkün.

Yapılan tüm değișikliklerin kim tarafından ne zaman yapıldığının kaydı tutuluyor.

Sadece bir web tarayıcısı kullanarak, bulunulan lokasyondan bağımsız güncelleme imkanı sağlıyor.